طرز تهیه و خصوصیات نوشیدنی کاپوچینو
طرز تهیه و خصوصیات نوشیدنی کاپوچینو

طرز تهیه و خصوصیات نوشیدنی کاپوچینو

6 دقیقه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
نویسندهmahaninvekta

خوب است بدانید که کاپوچینو یک نوشیدنی گرم و با مزه مشابه به قهوه می باشد که فرق آن با قهوه کف موجود روی آن می باشد. خیلی از افراد در کافه ها و مجالس گوناگون این نوشیدنی را به نوشیدنی های دیگر ترجیح می دهند. با ما همراه باشید تا در این مقاله از سایت درباره ویژگی ها و خاصیت نوشیدنی کاپوچینو صحبت کنیم. اگر می خواهید خواص کاپوچینو را بدانید این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

درباره کاپوچینو

باید بدانید که نوشیدنی کاپوچینو دارای اندکی قهوه اسپرسو و شیری می باشد که با بخاردهی حالت کف به خود می گیرد. در حقیقت کف روی کاپوچینو این نوشیدنی را معرفی می کند و کاپوچینو بدون کف وجود ندارد. بعضی مواقع در عوض شیر، خامه در ترکیب کاپوچینو به کار برده می شود. اگر این نوشیدنی را خورده باشید می فهمید که طعم آن همانند قهوه ماکیاتو، کورتادو و فلت وایت می باشد. همچنین این را هم باید بگوییم که نوشیدنی کاپوچینو در کشورهایی نظیر ایتالیا بسیار محبوب و مورد علاقه می باشد و حتی یک روز ملی برای آن در این کشور در نظر گرفته شده است. روز هشتم ماه نوامبر به عنوان روز ملی کاپوچینو در ایتالیا به شمار می رود و اگر در این روز در این کشور باشید بر میز صبحانه همه شهروندان ایتالیایی فنجان های‌ کاپوچینو خواهید دید.

نحوه بررسی مرغوبیت نوشیدنی کاپوچینو

خوب است بدانید که طعم و ترکیب همه کاپوچینوها در جهان به یک شکل نمی باشد. یک کاپوچینو با کیفیت می بایست دارای اسیدیته اندک، مزه ای شبیه به مزه قهوه اسپرسو و دارای کف بسیار باشد. چنانچه در زمان نوشیدن کاپوچینو، مزه قهوه اسپرسو را نچشیدید، دیگر به جایی که این نوشیدنی را برایتان سرو کرده، نروید. چراکه مخلوط این نوشیدنی می بایست طوری باشد که طعم اسپرسو در آن بیشتر حس شود. برخی اوقات هم شاید طعم قهوه سوخته را بچشید که باز هم نشان دهنده کیفیت بد کاپوچینو می باشد چراکه شیر ز یاد گرم شده و گام های حاضر کردن اسپرسو طول کشیده است. بنابراین باید بدانید که جهت تهیه کاپوچینو می‌بایست بسیار دقت داته باشید. بعضی از افراد تنها با اضافه کردن پودر آماده کاپوچینو تروبیکا این نوشیدنی را درست می کنند و به خود سخت نمی گیرند.

میزان کالری موجود در نوشیدنی کاپوچینو

باید بدانید که در میزان 23 گرم کاپوچینو به اندازه 100 کالری انرژی وجود دارد. همچنین در این نوشیدنی مقدار 18 گرم کربوهیدرات، 3 گرم چربی، 13 گرم قند، 0.36 میلی گرم آهن، 95 میلی گرم سدیم، 1.5 گرم اسیدهای اشباع و 1 گرم اسیدهای ترانس نیز وجود دارد.

ویژگی ها و خواص نوشیدنی کاپوچینو

در این قسمت از مقاله قرار است تا در مورد خواص این نوشیدنی گرم به جز از بین برن خواب آلودگی صحبت کنیم. حتما دقت کنید که با خوردن زیاد این نوشیدنی گرم شاید دچار عوارضی شوید در ادامه خواص این نوشیدنی را لیست کرده ایم.

  • نوشیدنی کاپوچینو با مزه بسیار خوب خود غنی از آنتی اکسیدان‌های بسیار خوب می باشد که جهت تنظیم سطح کلسترول خون خیلی خوب می باشند. همچنین این انتی اکسیدان ها از صدمه به بافت هم جلوگیری می کنند.
  • ریسک بیماری‌های قلبی با خوردن نوشیدنی کاپوچینو تا مقدار بسیاری کم می شود. همچنین مراقب باشید که خوردن زیاد آن برای بدن مضر می باشد..
  • کم شدن خواب آلودگی و زیاد شدن هوشیاری از خوبی های این نوشیدنی گرم می باشد که مختص به کاپوچینو بسته‌ای و کاپوچینو دستی هستند.
  • بر اساس پژوهش ها مشخص شده که بانوانی که در روز چندین فنجان کاپوچینو می خورند تا مقدار بیست درصد کم تر با ریسک سکته مغزی مواجه خواهند شد.
  • کافئین موجود در کاپوچینو موجب تقویت ذهن و زیاد شدن توان حافظه شده و بنابراین استفاده از آن خیلی خوب می باشد.
  • وجود قهوه در نوشیدنی کاپوچینو موجب خاصیت ضد باکتریایی آن خواهد شد.
  • مخلوط کاپوچینو موجب هضم راحت غذا شده و سیستم گوارشی را ضدعفونی می کند.
  • نوشیدنی کاپوچینو بیماری دیابت نوع دو را هم کم می کند. این یماری وقتی بروز پیدا می کند که بدن در برابر انسولین مقاومت کرده و قند خون زیادتر می شود.
  • از سوی دیگر از ابتلا به بیماری های آلزایمر، سنگ کیسه صفرا، سرطان کبد، سرطان روده بزرگ و سیروز کبدی جلوگیری خواهد کرد.

چگونگی خوردن نوشیدنی کاپوچینو

شما قادئر می باشید تا نوشیدنی کاپوچینو را به صورت بسته‌ای خریده و پودر ان را در آب جوش ریخته و هم بزنید و میل نمایید. نوشیدنی کاپوچینو ترابیکا و کافی میکس دو برند معتبر و به نام می باشند که به شما معرفی می کنیم. نوشیدنی کاپوچینو به صورت دستی هم درست می شود. جهت تهیه نوشیدنی کاپوچینو می بایست پودر قهوه و شیر بخار پز را بخرید و یک کاپوچینو خشمزه درست کنید.

چگونگی تهیه نوشیدنی کاپوچینو به صورت دستی

جهت درست کردن نوشیدنی کاپوچینو باید آن را با قهوه اسپرسو و لایه‌هایی از شیر بخارپز شده تهیه نمایید. جهت درست کردن یک کاپوچینو مرغوب احتیاج به اسپرسو، لوازم اندازه گیری، قهوه بو داده شده و شیر دارید. نخست می بایست قهوه اسپرسو را دم کنید و بعد از آن شیر را بخار پز نمایید و در قهوه بریزید. در مرحله بعد می بایست قهوه را داخل فنجان بریزید و سپس شیر را درون آن بیفزایید. سپس توسط قاشق آن را ترکیب کرده و میل نمایید. جهت حرارت دادن به شیر باید اجاق گاز یا مایکروویو را به کار ببرید.

درباره قیمت نوشیدنی کاپوچینو

باید بدانید که قیمت نوشیدنی کاپوچینو در جاهای گوناگون با هم فرق دارد. بر اساس گزارشی از الکسا وست که یک گزارش گر است مشخص شده که نوشیدنی های کاپوچینو در هنگ کنگ و دبی دارای قیمت بیشتری نسبت به جاهای دیگر می باشد. همچنین در رده سوم این لیست کشور فرانسه قرار دارد. باید بدانید که در این بین استانبول دارای کم قیمت ترین کاپوچینوها می باشد و در آن جا می توانید با هزینه خیلی کمی این نوشیدنی خوش طعم را بنوشید.

مقایسه کاپوچینو با دیگر نوشیدنی های دارای قهوه

فرق بسیاری میان کاپوچینو و دیگر نوشیدنی‌های داری قهوه وجود دارد. این فرق موجب شده تا طعم و رنگ و ویژگی نوشیدنی‌های گوناگون با هم فرف داشته باشد. خیلی ها در زمان سفارش لاته و کاپوچینو دو دل خواهند شد. این موضوع به خاطر این است که مزه این دو خیلی به هم شبیه می باشد. در حقیقت فرق میان این دو نوشیدنی خیلی کم می باشد. فرق میان این دو این است که لاته دارای شیر و فوم بیشتری نسنب به کاپوچینو می باشد.

فرق میان اسپرسو و کاپوچینو کاملا مشخص است. افزودن شیر در نوشیدنی کاپوچینو با اهمیت ترین فرق آن با اسپرسو می باشد. نوشیدنی کاپوچینو دارای فوم زیاد و رنگ کرمی می باشد. ولی اسپرسو دارای طعم تیز هوه می باشد. فرق با اهمیت دیگر در شات‌های مصرفی این دو نوشیدنی می باشد. در زمان سفارش کاپوچینو با یک فنجان بزرگ سرو خواهد شد. ولی سرو اسرسو در یک فنجان کوچک می باشد.

کلام آخر

در این مقاله متوجه شدید که نوشیدنی خوشمزه کاپوچینو با کف زیاد مشخص می شود و دارای علاقمندان زیادی می باشد. در صورتی که این نوشیدنی را دوست دارید به طور کامل خواص آن را در این مقاله مطالعه نمایید. امیدواریم که این مطلب برایتان مفید بوده باشد. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *