طرز تهیه و خصوصیات نوشیدنی اسپرسو
طرز تهیه و خصوصیات نوشیدنی اسپرسو

طرز تهیه و خصوصیات نوشیدنی اسپرسو

2 دقیقه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳
نویسندهmahaninvekta

خوب است بدانید که قهوه غنی از کافئین بوده و بنابراین موجب تقویت هوشیاری ذهنی و افزایش دقت خواهد شد. به دلیل این خصوصیات قهوه در سراسر دنیا طرفداران بسیاری دارد. این نوشیدنی محبوب به کمک دانه های قهوه یا پودر قهوه حاضر می شود. همانگونه که می دانید مدل های گوناگون قهوه نظیر اسپرسو، کاپوچینو، ترک، امریکانو و … وجود دارند. با ما همراه باشید تا تفاوت میان این نوشیدنی ها را بیان کنیم.

انواع گوناگون قهوه

باید بدانید که قهوه ی ساده، قهوه فوری و قهوه ی نسپرسو سه مدل نوشیدنی پایه برای گونه های مختلف قهوه می باشند که در همه انواع قهوه یکی از این سه مورد به طور قطعی استفاده می شود. نوشیدنی‌های با پایه قهوه مدل های بسیار گوناگونی دارند.

مدل های گوناگون این نوشیدنی ها که بیشتر در منوهای کافی شاپ ها مشاهده می شوند از یکی از نوشیدنی‌های پایه قهوه استفاده می کنند که همراه موادی نظیر شیر، شکر، کاکائو، دارچین، بستنی، آب لیمو، خامه و … مخلوط می شوند.

سه مدل قهوه ی پایه که نخست بیان کردیم اصولا در شیوه تهیه شدن با هم فرق دارند. بیشتر ما قهوه ی ساده، قهوه ی فوری و شیوه درست کردن آن ها را می دانیم. ولی اسپرسو با این موارد متفاوت است و یک مدل قهوه در بین گونه های قهوه می باشد که در فرهنگ های متفاوت با دارای اسم های مختلفی می باشد. همانگونه که می دانید دستگاهي به اسم دستگاه اسپرسوساز وجود دارد که این مدل قهوه اسپرسو با کمک ان حاضر می شود.

معرفی تفاوت میان قهوه و اسپرسو

باید بدانید که قهوه ی ساده به کمک دم کردن، خیساندن و یا به صورت دم کردن دانه های قهوه ی آسیاب شده حاضر می شود. از سوی دیگر قهوه ی فوری نیز که خیلی ها از آن استفاده می کنند پودر قهوه ی فوری ترکیب شده در آب جوش می باشد.

این نوع قهوه با عبور آهسته آب از میان دانه های قهوه درست می شود. با سپری شدن مدتی آب از میان دانه ها رد شده و سپس قهوه جهت نوشیدن حاضر خواهد شد. اما طرز تهیه قهوه اسپرسو با شیوه های قدیمی فرق دارد و اصولا با دستگاه های قهوه ساز یا اسپرسو ساز حاضر می شود. در این مدل قهوه آب با فشار بسیاری از میان دانه های قهوه که نرم تر از شیوه های سنتی آسیاب شده اند رد می شود.

در حقیقت فرق قهوه و اسپرسو فقط در شیوه حاضر کردن آن ها می باشد و هر دو مدل قهوه می باشند. ولی باید بدانید که این دو نوع قهوه دارای مزه های متفاوتی می باشند، زیرا قهوه ی اسپرسو به علت فشار بسیار آب دارای غلظت بیشتری می باشد بنابراین مزه میانه ای دارد. ولی قهوه های دمی دارای بو و عطر بسیاری می باشند. در نتیجه قهوه اسپرسو به دلیل داشتن مزه میانه طرفداران بسیاری دارد.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *